25 listopada, w sercu kulturalnego życia miasta, w MDK-u przy ulicy Hallera 28 w Katowicach, odbył się wyjątkowy wernisaż Międzynarodowej Wystawy Malarstwa, Rysunku, Grafiki i Rzeźby „58 x NIE„. To nie tylko artystyczne wydarzenie, ale także potężny głos w obronie dziedzictwa i sprzeciw wobec destrukcyjnych działań inwestycyjnych.

Wystawa „58 x NIE” przyciągnęła tłumy entuzjastów sztuki, którzy mogli podziwiać dzieła ponad 30 znakomitych twórców, wśród których znaleźli się Beata Wąsowska, Adam Papke, Jolanta Pokusińska, i wielu innych, w tym także Adam Michalik. Każde z wystawionych dzieł to unikalny głos w debacie o przyszłości historycznego zabytku przy Mysłowickiej 80 w Giszowcu, gdzie nowy właściciel planuje budowę myjni samochodowej.

Artystyczny opór materializuje się w różnorodnych formach – od dynamicznych akwareli po misternie wykonane rzeźby. Każde dzieło to manifestacja sprzeciwu wobec „patodeweloperki” i chciwych postaw, które stawiają zysk ponad wartości historyczne i społeczne. Wernisaż „58 x NIE” to nie tylko estetyczne doświadczenie, ale przede wszystkim potężny głos solidarności i zaangażowania społecznego.

Twórcy, zjednoczeni w swojej pasji i misji, przypominają, że sztuka ma moc oddziaływania na rzeczywistość, a bycie artystą to także odpowiedzialność za przekazywane wartości. „Warto być przyzwoitym” – te słowa, jak echo, rozbrzmiewały wśród wystawionych prac, tworząc niezapomniane wrażenie na wszystkich obecnych.

Wystawa „58 x NIE” pozostanie w pamięci jako znaczący moment w historii lokalnej społeczności, demonstrując siłę sztuki w obronie tego, co bezcenne i nienaruszalne.

Podobne wpisy